Ermenek’te Bir Maden İşletmesi Daha Üretime Başladı

Karaman’a Bağlı Ermenek İlçesin’de dün bir maden işletmesi daha kömür üretimine kurban keserek başladı.Uyarlar Madencilik San.Tic.Ltd.Şti. sahibi Cevdet Uyar tarafın-dan Cenne Linyit Kö-mür sahasında bir süre önce başlatılan sondaj ve kömür arama çalışmalarından olumlu sonuçların alınması ve kapalı işletme sistemi ile dün kömür üretim ve satışına başlayan işletmede kurban kesilerek dua edildi.

Uyarlar Madencilik San.Tic.Ltd.Şti. sahibi Cevdet Uyar tarafın-dan Cenne Linyit Kömür sahasında
bir süre önce başlatılan sondaj ve kömür arama çalışmalarından olumlu sonuçların alınması ve kapalı işletme sistemi ile dün kömür üretim ve satışına başlayan işletmede kurban kesilerek dua edildi.

Düzenlenen programa başta Ermenek Belediye Başkanı Necati Akpınar, Güneyyurt Belediye Başkanı Celil Yağız, İlçe Müftüsü Recep Apaydın olmak üzere ilçemiz banka müdürleri, Belediye Meclisi üyeleri, ilçemiz işadamları ile kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.
İşletmenin gezilmesi ve işletme sahibi Cevdet Uyar tarafından konuklara bilgi verilmesinden sonra tesisin yemekhanesinde yemek ikramında bulunuldu.

www.alakisehaber.com ekibi olarak Uyarlar Madencilik San.Tic.Ltd.Şti ne kazasız belasız ve bol kazançlı günler diliyoruz.Hayırlı uğurlu olsun.

About Alakiseli